Köpek eşinizin hangisi olduğunu gösteren uygulama: What Dog


0
Microsoft-matches-human-faces-to-dogs-with-What-Dognet

Köpek severler için internette çok ilgilerini çekecek bir uygulama mevcut: What Dog. Microsoft’un geliştirdiği bu uygulama, köpek-insan karşılaştırması yaparak kullanıcıların kendi yüz ifadelerini köpeklerin yüzüyle karşılaştırabilmesine olanak tanıyor. Böylece hangi köpeğin sizinle eş olduğunu şıp diye buluyorsunuz.

cruzqjowzitv24c4wtuy

Kuşkusuz dünyada çok sayıda köpek türü var ve her birini tek tek inceleyerek hangisine benzediğimizi bulmak epey zaman alabilir. Ancak makalemize konu olan uygulama sayesinde kısa sürede bunu öğrenebiliyoruz. Eğer bunu öğrenmek için çok sabırsızlanıyorsanız, makalemizin sonundaki linke tıklayarak hemen işe koyulabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde birden fazla yöntemle köpek eşinize ulaşabilirsiniz. İsterseniz sitenin arama bölümünden İngilizce dilinde kendinize benzeyeceğini düşündüğünüz köpeği tanımlayarak bulmaya çalışabilirsiniz. Örneğin küçük bir yüzünüz varsa ‘small dogs’ yazıp aratarak yalnızca küçük suratlı köpekleri inceleyebilirsiniz.

lvdog13n-6-web

Bir diğer yol ise tamamen kestirme. Çünkü bu yöntemle uygulama sizin köpek eşinizi kendisi bulup size gösteriyor. Bunun için tek yapmanız gereken, ‘Use your own photo’ butonuna basarak belirgin olan bir yüz fotoğrafınızı siteye eklemek. Hemen ardından uygulama size hangi köpeğe benzediğinizi çıkaracak. Üstelik çıkan köpek eşiniz hakkında resminizin hemen altında çıkacak olan kısa bilgilere ulaşmanız da mümkün.

Açık kaynaklı olarak yayınlanan bu uygulamada çıkan sonuçların daha doğru olması için sürekli geliştiriliyor. İnternet adresinden kullanabileceğiniz bu uygulamayı iPhone sahipleri telefonlarından da kullanma imkânlarına sahipler.

:)

Paylaşmadan geçemeyeceğim. Bu makalenin yazarı olarak benim köpek eşim Golden Retreiver çıktı. Yani en zeki köpekler sıralamasında dördüncü sıradaki köpek türü. (Bu arada en zeki köpekler demişken buradan sıralamaya ulaşabilirsiniz.)

Sizler de köpek eşlerinizi yorum olarak makalemize yazıp bizimle paylaşabilirsiniz. Merakla bekliyoruz..

İşte uygulamanın linki: https://www.what-dog.net/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0